PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95308}

Gra wstępna

Ôdishon
6,4 8 375
ocen
6,4 10 1 8375
7,8 10
ocen krytyków
Gra wstępna
powrót do forum filmu Gra wstępna

Japońska Femme Fatale

ocenił(a) film na 4

Film z cyklu ''Miałam trudne dzieciństwo,więc utnę stopę Bogu winnemu reżyserowi.'' Wiem,że nie powinnam upraszczać i sprowadzać dwugodzinnego filmu do tego typu zdania.Jednakże,taką właśnie konkluzję wysnułam po obejrzeniu Gry Wstępnej.Kiedy Asami zaginęła po nocy spędzonej z Shigeharu,rozpoczął on prywatne śledztwo.W tym momencie akcja mogła potoczyć się zupełnie innym torem.Oczekiwałam zwrotu akcji,suspensu,podwójnego dna.Niestety ,reżyser poszedł najprostszą, drogą podając widzowi puente jak na tacy.Od samego początku wiadomo było jak zakończy się ta znajomość.Sam plakat jest już dość sugestywny.

ocenił(a) film na 9
Virta

Nie takiemu bogu winnemu, jednak zorganizował casting na dużo młodszą od siebie żonę pod pozorem gry w filmie. Nie wierzę, że jakakolwiek kobieta potraktowana w taki sposób czułaby się świetnie. I właśnie o te kłamstwa, kłamstewka,zwodzenie tu chodzi,ale nawet jeśli kobieta maltretowana/oszukana/wystawiona do wiatru się zemści,to i tak ona jest najgorsza ;) to jest właśnie to nieme przyzwolenie na robienie z kobietami,co się chce,a one zawsze mają być grzeczne, miłe i bezproblemowe.

theblackestblack

Komentarz sprzed lat więc być może nieaktualny, ale muszę zareagować bo jego treść jest niedopuszczalna :)

Złe czyny podlegają stopniowaniu; jedne czyny są bardzo złe, inne mniej złe i za złe parkowanie nie skazujemy jako społeczeństwo nikogo na 20 lat więzienia a za morderstwo nie wlepiamy 100 zł mandatu.

Zachowanie protagonisty należy oczywiście ocenić negatywnie, bo dokonał manipulacji a jego postawa była seksistowska. W związku z tym należy się mu krytyka a jego przekręt może nosił nawet znamiona jakiegoś zagrożonego karą przestępstwa. Z drugiej jednak strony nie dokonał niczego strasznego; nikogo do niczego nie zmusił, nikogo nie zgwałcił, nikogo nie porwał itd.

Asami mogła się zemścić na wiele sposobów. ale tortury, nieodwracalne okaleczenie i usiłowanie morderstwa są karą absolutnie nieproporcjonalną do jego czynu. Kobieta (ani mężczyzna) nie musi być wiecznie grzeczna i miła, ale nie ma prawa kogoś zamordować, bo poczuła się wystawiona do wiatru. Więc tak, w tym przypadku to "ona była najgorsza" :) i usprawiedliwianie jej zachowania jest mocno niepokojące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones